groovearmada.pl

groovearmada.pl

Udar cieplny u zwierzat domowych

Udar cieplny u zwierzat domowych

Udar cieplny może wystąpić, gdy temperatura naszego zwierzaka sięga powyżej 38 stopni Celsjusza.kosmetyczka żary W tej temperaturze system odpornościowy organizmu zaczyna wariować. Śmierć może nastąpić szybko. Bez obniżania ich temperatury i korygowanie wszelkich innych problemów, które mogą się pojawić.nasza strona www Zwykle zwierzęta z udarem cieplnym wynika z dwóch typowych scenariuszy. Jeden z nich, zwierzęta pozostawione w samochodzie, nawet z popękanymi oknami. Po drugie, zwierzęta, które są przechowywane na zewnątrz bez odpowiedniej cieniu lub wody. Obie te sytuacje są bardzo częste i bardzo szkodliwe dla zdrowia Twojego pupila.

Niektóre inne czynniki ryzyka obejmują brachycephalic ras; Są psy, które mają krótkie nosy takie jak buldogi, mopsy i terierów Bostonu. Psy, które są bardzo młode, w wieku sześciu miesięcy i psów, które są seniorzy (powyżej 7 lat) są o wiele bardziej prawdopodobne, że tak się stało. Wreszcie, psy, które mają nadwagę lub mają historię choroby serca są również w grupie wysokiego ryzyka. Zapewnienie, że te psy mają dużo wody, aby zachować jego sprawność zdrowia zwierzę ma zasadnicze znaczenie dla ich przetrwania. Jeśli znajdziesz swoje zwierzę w gorącym środowisku i nie działają normalnie mogą mieć udar cieplny. ofiar udaru cieplnego są typowo dysząc energicznie i są jaskrawoczerwone w usta, uszy, a wokół oczu ze względu na bardzo wysokie ciśnienie krwi. Mogą mieć skrajne osłabienie albo być w pozycji leżącej i nie może wstać. Niektóre psy mają wodnego wymioty i biegunka, które mogą lub nie mogą mieć w nim krwi. Jak to zacznie się pogarszać można zauważyć małe obszary krwawienia pod skórą w usta, uszy i białek oczu. Oczywiście będą też czuć ciepłe w dotyku. Jeśli zwierzę jest wykazujące którykolwiek z tych objawów szybko zabrać je do lekarza weterynarii.

Po przedstawiony weterynarza może chcą zrobić kilka prostych testów w celu określenia, w jakim stopniu problem ten znika. Początkowo temperatura jest określona i weterynarze spróbuje umieścić cewnik, aby mogli wylewać zimnych płynów do organizmu. Lekarz weterynarii może również chcą popracować krwi w celu sprawdzenia braku równowagi elektrolitowej i dysfunkcji narządów. Prawdopodobnie jeden z najważniejszych testów jest sprawdzenie czasu krzepnięcia krwi. Gdy cewnik jest na swoim miejscu i chodzić do weterynarza użyje chłodniejszych płynów, aby pomóc obniżyć temperaturę zwierząt; ale inny problem może pojawić się, hipotermii. Bez stałego monitorowania temperatura może obniżyć się do niskich dziewięćdziesiątych. Kiedy wyniki badania krwi z powrotem weterynarz może wtedy ustalić plan leczenia dla swojego zwierzaka i oferują sugestie dotyczące sposobów lepszego monitorowania zdrowia Twojego pupila w upale. Niezależnie od tego, każde zwierzę o temperaturze powyżej 105 mamy zazwyczaj hospitalize ponieważ wymagają starannego monitorowania.

Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić w domu, aby zapobiec i pomóc w leczeniu udaru cieplnego. Ten jest łatwe; Pierwszy utrzymać psa z zaparkowanych samochodów i niepokryte długopisy w bezpośrednim świetle słonecznym. Następnie zachować dużo świeżej wody jest dostępna. W przypadku, gdy zwierzę czuje ciepłe w dotyku można też zanurzyć nogi w alkoholu. Alkohol pocieranie naprawdę pomaga w obniżeniu temperatury. Szybko doprowadzić psa do swojego lokalnego biura weterynaryjnego i powiedzieć Personel masz taką sytuację. Z udar cieplny, czas naprawdę się liczy i tym szybciej temperatura jest bezpiecznie spadła mniej szkód, które zostaną wykonane.

Gary Pearson jest znakomitym strona niszowy producent i autor.

Wpis zawdzięczamy