groovearmada.pl

groovearmada.pl

Dlaczego ludzie lubia zwierzeta domowe?

Akwaria są naprawdę bardzo popularne i dostepne dla każdego. Akwarium może dać właścicielowi odrobinę relaksu podczas samego patrzenia na rybki. Podobnie jak psy lub koty, przekształcać ich właściciela do dozorcy - kogoś, kto zwierzaki polegać na żywienie i uwagi. Z drugiej strony, niektórzy ludzie lubią akwarium dla tych samych powodów lubią starą malowania lub telewizyjnego show.adwokat Sieradz Być może jest to powolny, stały szum wody, czy może mieszając, żywe kolory ryb, ale kojący efekt akwarium jest rzadki i wyjątkowy dar, że wiele znaleźć warte wysiłku.

Przy wyborze pomiędzy zwierzętami, wielu rodziców nawet nie rozważyć akwarium jako możliwość, ze względu na początkową gratyfikacji oddania psa szczeniaka lub kociaka. Ale niektóre ryby takie jak Ustniczek może być tak przyjazny i mogą żyć dłużej niż 20 lat, a mogą być traktowane bardziej jak posiadania domu zwierzęta. Niektórzy twierdzą, że ryby te odpowiedzi na sygnały werbalne, zbliża się do górnej części zbiornika i chrząkanie dla dziennych karmień, gdy ich właściciele domu.

W dłuższej perspektywie, psy mają tendencję, aby dodać stres i ciśnienie do domu, podczas gdy akwaria stały się stabilne źródło ukojenia. Niektórzy ludzie cieszyć siadając i patrząc zbiornik kilka razy dziennie, znajdując relaks w coraz zwykły obserwator wszechświata wodnym. Inni, czy właściciele małych akwariów goldfish lub słonowodnych ryb tropikalnych, zyskać poczucie satysfakcji z karmienie i dbanie o ich miniaturowych ekosystemów.

Badanie przeprowadzone przez Mary DeSchriver i Carol Riddicka w 1990 roku potwierdzają tę intuicję, udowadniając, że oglądanie akwarium powoduje obniżenie tętna i napięcie mięśni, jednocześnie zwiększając wewnętrzną temperaturę ciała, w porównaniu do innych zajęć relaksacyjnych, takich jak oglądanie relaksujący kasetę wideo. Więc nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem ryb, może nadal chcą posiadać akwarium, jeśli tylko na korzyści zdrowotne.

Ale nawet ludzie, którzy biorą żadnej aktywnej roli w utrzymaniu lub oglądania zbiornik wciąż mają coś do zyskania. Rodzice, na przykład, korzyści z efektu ryby mają na ich dzieci. Akwaria poprawić dyspozycje i uprzejmy możliwości wszystkich dzieci, ale są szczególnie skuteczne z dziećmi, u których zdiagnozowano ADHD (koncentrować się na wyjątkowych dzieci, gru, 1997).

Niektórzy rodzice lubią używać akwariów jako narzędzie edukacyjne, wyjaśniając niektóre z prostych potrzeb ekosystemu do ich dzieci. Na przykład, za każdym akwarium potrzebuje dolnego podajnika ssać się glony, które rośnie w zbiorniku. Dodatkowo, zachowując właściwą równowagę pH jest ważne dla zdrowia ryb ', a tam jest prostym testem na to, że dzieci oglądać lub biorąc udział.

Więc dlaczego ludzie kupują akwarium? Niektóre z nich, którzy mieszkają w mieszkaniach, trzeba, żeby móc właścicielem zwierzaka i przypisywać polityki wynajmującego, ale reszta wybrać je ze względu na wartość dodają do użytku domowego, czy to jako źródło stresu ulgi , edukacja, atmosfera, rozrywka, uroda, lub poprawić ostrość. Akwaria są bardziej złożone niż inne zwierzęta, ale są one warte.

Chcesz wiedzieć więcej

Pobierz darmową kopię początkujących Akwarium Guide. Pobierz swoją kopię i od razu umieścić wskazówki natychmiast pracować dla Ciebie.

Wpis zawdzięczamy