groovearmada.pl

groovearmada.pl

Jak skutecznie posprzatac po kocie

Jak skutecznie posprzatac po kocie

Jednym z najbardziej frustrujących rzeczy o posiadanie kota jest niedopuszczalne zachowanie nieodpowiedniego oddawania moczu.szkoła jazdy Gdańsk Chociaż zdrowym kotom, nawet małym zdaża się to bardzo rzadko. Wiem, że jak już doświadczył tego problemu z pierwszej ręki.roboty żelbetowe To może prowadzić cię do szału, zwłaszcza, jeśli twój kot został wcześniej skrupulatnie temat korzystania z kuwety.

Co nieodpowiednie oddawanie moczu oznacza to, że twój kot postanawia oddać mocz w miejscach innych niż jego kuwecie. Mógł zdecydować, że Twój dywan lub meble są odpowiednim miejscem do wyeliminowania. Jednakże, jeśli jesteś w stanie zrozumieć przyczyny takiego zachowania, a następnie będzie można zastosować techniki obezwładniania bądź terapię medyczną, która być może będzie w większości przypadków powodują zachowanie jest rozwiązany.

Aby zrozumieć ten problem, to musisz wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje niewłaściwego oddawania moczu. Pierwszym z nich jest dom zabrudzenia gdzie kot będzie używać dywan / podłoga, jak on będzie jego kuweta poprzez drapanie i kucki, a następnie zwalniając kałużę moczu. Może nawet spróbować na pokrycie kałużę po jego zakończeniu.

Drugi typ jest rozpylanie którym Twój kot będzie z powrotem do powierzchni i atomowym uderzeniem niewielkiej ilości moczu. Odbywa się to zazwyczaj jako przejaw zachowań terytorialnych lub seksualnej i nie ma nic wspólnego z tym, czy on ma potrzebę oddawania moczu.

Jeśli twój kot zacznie wyświetlać takie zachowanie powinno się go zbadane przez weterynarza, tak aby wykluczyć wszelkie podstawowy problem medyczny, który może być przyczyną problemu. Jeśli pojawia się problem medyczny wówczas należy się zająć, zanim jakiekolwiek zmiany zachowania następuje. Jeśli twój kot ma problem, który powoduje mu ból podczas oddawania moczu będzie unikał z kuwety, jak będzie myślał, że to, co jest przyczyną mu ból. Prawdopodobną przyczyną bolesnego zapalenia pęcherza moczowego, który jest oddawanie moczu zapalenie pęcherza moczowego.

Jeśli twój kot jest starszy to może on cierpieć na artretyzm. Jeśli jest to przypadek i wychodzenie z kuwetą jest chyba bolesne dla niego, a on będzie znaleźć inne miejsca oddawania moczu, które nie wymagają go unieść nogi. Inne choroby, takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy może powodować kota pić więcej więc produkować więcej moczu. Potrzeba, aby przejść wzrośnie i Twój kot może nie być w stanie zrobić to do kuwety w czasie.

Inne powody dla kota do opracowania nieodpowiednie oddawanie moczu Problem:

To może być tak, że kuweta jest zabrudzona. Koty nie lubią używać brudnej kuwety należy więc zmienić ściółkę codziennie upewniając się umyć z kuwety w gorącej wodzie z mydłem przynajmniej co kilka dni.

Twój kot nie lubić marki ściółki używasz. Albo może nie podoba lokalizację kuwecie.

Stres jest inna przyczyna tego problemu. Koty są stworzeniami z przyzwyczajenia, że ​​nie lubią tam zakłócenia w codziennej rutyny. Jeśli masz kilka kotów może powodować stres. Niektóre koty nie lubią dzielić kuwety z innymi kotami i będzie szukać innych miejsc na mocz. Może się okazać, pooping jest również problemem w gospodarstwie domowym z kilkoma kotami. Problemy z oddawaniem moczu są najtrudniejsze do rozwiązania w domu, z wieloma kotami. Nie jest to niemożliwe, ale trudniej.

Jeśli mieli swój koci de pazurami to może być dla niego zbyt bolesne do zera w miocie. De-szarpiąc jest bardzo bolesna procedura i nie zaleca się, aby to zrobić. De-szarpiąc jest zasadniczo amputacja nie tylko pazurów, ale cała falanga, czyli aż do stawu, w tym kości, więzadeł i ścięgien. Jeśli złapać kota w akcie oddawania moczu w nieodpowiednim miejscu, nie krzycz na niego lub ukarać go za to będzie tylko dodać do stresu czuje się i pogorszyć sytuację. Zamiast go odebrać i zabrać się do kuwety do umieścić w nim tak, że on wie, co chcesz mu zrobić.

W większości przypadków, problem może być rozwiązany, że główną przyczyną może być traktowany. Aby dowiedzieć się więcej o tym bolesnym problemem przejdź na adres w polu zasobów poniżej. Nie omówię rodzaje zachowań oddawanie moczu dokładniej i będę oferują kilka rozwiązań tego problemu.

Jennifer Laurie został zaangażowany Koty całe życie i ma mnóstwo informacji podzielić się z wami. Aby dowiedzieć się więcej przydatnych porad i rozwiązań tego problemu przejdź do Jak usunąć Cat zapachowi moczu Informacji.

Wpis zawdzięczamy