groovearmada.pl

groovearmada.pl

Jak nalezy karmic kota

Jak nalezy karmic kota

Ile należy karmić kota lub kociaka? To bardzo subiektywny wątek i nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Ilość żywności, która potrzebuje kota lub kociaka zależy od jego wielkości, wagi, wieku i poziomu aktywności.fotografia dziecięca kraków Koty, którzy są uprawnieni do wyjścia na zewnątrz lub którzy wykonują wiele będzie spalić więcej kalorii i może jeść więcej niż zwierzęcia siedzącego, że śpi cały dzień. Pamiętaj, że nie ma dwóch koty są takie same, nawet jeśli chodzi o jedzenie.

Wszystkie koty i kociaki mają różne gusta, więc ilość karmienia różnić. W ogóle, dorosła samica wymaga około 200 do 300 kalorii dziennie. Przeciętny mężczyzna potrzebuje od 250 do 300 kalorii dziennie. Formuła Adult sucha karma zawiera około 400 kalorii na kubek, i konserwy zawiera około 150 kalorii na panewce. Rzeczywista liczba kalorii waha się w zależności od marki żywności. Przeciętny kot potrzebuje około 8 uncji (227 g) pokarmu dziennie.

Kocięta rosną szybko, więc potrzeba około dwa lub trzy razy tyle żywności jako osoba dorosła, a wymagają one małe posiłki kilka razy dziennie. Powinny one być podawane jedzenie (na mokro lub na sucho) zaprojektowane specjalnie dla kociąt, aż do osiągnięcia wieku jednego roku, ponieważ potrzebują więcej białka, tłuszczów i kalorii niż osoby dorosłe. Wzory te mają na celu promowanie zdrowego wzrostu i rozwoju. Jeśli kotka nie otrzymuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, lub w inny sposób źle karmione, może on rozwijać problemy mięśniowe, zaburzenia immunologiczne, zaburzenia widzenia i cierpią zahamowania wzrostu. Młodociany kotów (od sześciu miesięcy do jednego roku) może wyglądać jak dorosły, ale wciąż rośnie i wymaga dodatkowych kalorii i składników odżywczych, jak również.

Starsze są generalnie mniej aktywne niż u dorosłych, a należy kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia. Niektóre starsze koty nie będą miały dużo apetytu, więc należy zaoferować odpowiednią karmę trzy do czterech razy dziennie i dostosować harmonogram karmienia i ilości zgodnie z tym co zje.

Jak nalezy karmic kota

Lista producentów karmy dla zwierząt domowych ich zalecanych porcji żywieniowych na opakowaniu. Śledź swoje wytyczne w celu ustalenia odpowiedniej ilości do paszy. Czy jakieś eksperymenty i dostosować do konkretnych potrzeb część swojego zwierzaka. Na przykład, jeśli twój kot (lub kotka) samo żywi, oferują zalecanej ilości jedzenia i oglądać, aby zobaczyć, ile czasu zajmuje mu zakończyć to, co zaproponowali. Jeśli zje wszystko w misce od razu, należy rozważyć zwiększenie porcji. Producenci karmy dla zwierząt domowych zaleca karmienie kota dorosłego około 1/2 do 1 filiżanki (227 - 454 g) suchej karmy dziennie.

Jeśli karmisz konserwy, dać kotu zalecanej porcji i zobacz ile skończy. Jeśli opuści miskę do połowy pełna, cofać się na części, które oferujesz. Jeśli zje wszystko, a następnie prosi o więcej, zwiększenie wielkości porcji. Producenci zalecają karmienie karmy dla zwierząt domowych dorosłego kota lub kociaka w przybliżeniu jedną puszkę jedzenia porcjowane na dwa posiłki dziennie.

W przeciwieństwie do psów, koty przestać jeść, gdy są pełne, więc zawsze należy dopasować porcje w zależności od wielkości i poziomu aktywności kota. Jesteś najlepszy sędzia swojego apetytu, więc używaj harmonogramu część i karmy, która najlepiej odpowiada jego potrzebom.

Wpis zawdzięczamy smar do łożysk